СУМ в Америці: 65 – літня історія (2022)

До 65-ліття Cпілки Української Молоді в Америці готується спеціальне видання, яке має назву “СУМ В АМЕРИЦІ: 65-літня історія”. Книга буде презентована 25 жовтня на XVII Крайовому З’їзді. Мені випала нагода поспілкуватися з автором цього унікального видання – Святославом ЛИПОВЕЦЬКИМ, істориком з Тернополя, відомим дослідником і публіцистом.

Як виник задум написати цю книгуі які цілі ставилися з її виходом?

Ідея книги зародилася в Голови КУ СУМ в Америці Андрія Бігуна у 2011 році. Тоді я звернувся до різних Крайових Управ з допомогою в матеріалах написання книги про світовий СУМ, яку я готував на травень 2011 року на Конгрес в Палатайні. У той час багато людей сумнівалося, чи можливо за такий короткий час написати книгу, але коли вона з’явилася на Конгресі, то Андрій запропонував зробити щось подібне для Америки. На початку, я не мав особливого бажання за це братися – навіть тоді, ще не знаючи американського терену, я знав кількох місцевих сеньйорів, які б впоралися з цим. Тепер я цей список ще б міг розширити – сумівська Америка має порівняно великий людський ресурс, що дозволяє справлятися з подібними завданнями.

Щодо цілей, то чогось такого ми не визначали – СУМ в Америці востаннє видавав книгу з власною історією у 1964 році, 50 років тому. Тому тут стояло питання просте – зробити цікаву книгу про історію організації.

Чи були якісь труднощі в реалізації цього проекту?

Щоб написати книгу з історією, треба мати хоча б одну річ – матеріали. Тому перш ніж сісти за книгу було запропоновано, що я відвідаю Америку на місяць, щоб попрацювати в архівах КУ, а також осередків, які зголосилися мене прийняти – Нью-Йорк, Баффало, Філадельфія та Чікаго. Це мало б показати, що є в нас в архівах, а також чи можливо з цього щось зробити. Бо треба розуміти, що СУМ в Америці в різний час мав понад 60 Осередків чи Відділів.

(Video) The Secret Steam Tunnel System of N.Y.C. (and why it pours out of the street) - IT'S HISTORY

Через рік я мав ще одну таку поїздку на місяць, де ми охопили осередки Східного побережжя – Виппані, Гартфорд, Пассейк, Йонкерс, а також Клівленд, Детройт, знову Чікаго, в обох випадках підключався Палатайн. Були також поїздки на семінар виховників чи табори ООЧСУ і в цих випадках я теж мав доступ до людей та архівів, відтак нам вдалося перевести в цифровий формат понад 30,000 файлів документів та фотографій. Це і стало базою для написання книги.

Що нам ще вдалося, то це відновити СУМ-ФІЛЬМ. Цієї ідеї не було в початкових планах, але коли вперше їхав по проекту, то взяв з собою фотоапарат, щоб знімати спогади сумівців. Так з’явився спочатку фільм «СУМ в Америці: Фрагменти», а пізніше «Другий дім» та кілька менших фільмів чи кліпів. Між іншим, записано понад 100 годин відео і це теж є архів СУМу. До того ж оцифровано кілька старших фільмів, які було відзнято в Америці в 1950-1960-х роках.

Що нового вдалося дізнатися?

Це для мене складне питання. Тобто в мене була уява та розуміння історії СУМу в Америці, адже я уже і книгу видавав й кілька статей робив, а також писав дипломну роботу в університеті з історії СУМу в діаспорі. Але тут ми відкрили багато деталей – наприклад, 5 сторінок ми даємо лише, щоб показати в деталях, як змінювався однострій, а в Америці таких змін було 5. Взагалі багато різних дрібних моментів, які показують багатство розвитку Спілки. Що особисто мене вразило – на підставі конкретних людей, Ви можете бачити, наскільки сильна виховна метода. Скажімо, я знаю чоловіка, який загально активний у СУМі, потім я читаю про нього у спорті, в музиці, в організації різних заходів і навіть як аранжера балів дебютанток. Тобто Ви можете побачити наскільки багатогранну особистість формує СУМ.

Думаю, що наступним кроком мали б бути серйозні наукові дослідження виховної системи та виховного процесу, який здійснюється в СУМі. Нам бракує такого «погляду збоку» на нас.

Який формат видання. Які матеріали використовувалися?

(Video) Medicare overview | Health care system | Heatlh & Medicine | Khan Academy

Формат вималювався під час праці – книга є, якщо не помиляюся 9,5х13 дюймів, 224 сторінки, тверда політурка та подарункова коробка. Ми не планували такої великої робити, на початках навіть жартували з грубих книжок. Правда, в історії СУМу були й грубші книги, але, напевно, не було більш ілюстративних – ми вмістили десь 900 фото і документів.

А от матеріали були дуже різноманітні – сумівські документи (від звітів з Крайових З’їздів до обіжників), книги, фотографії, журнал «Крила», офіційна сторінка при «Свободі» під назвою «Шлях Молоді», переглядали всі числа журналу «Аванґард». І навіть брали під увагу найвідоміший гумористичний часопис «Лис Микита», де вміщено багато жартів про СУМ. Ми вмістили 3 сторінки жартів з «Лиса Микити», також брали жарти й з «Мітли», яка видавалася в Буенос-Айресі. На дві сторінки вмістили вирізок з американської преси та одну – з радянської. Можливо одиноке велике джерело, яке я пропустив – «Крилаті». По-перше ми не маємо його повного архіву,а по-друге, це більше видання для юнацтва і думаю, що чогось важливого ми тут не оминули.

Чим це видання відрізняється від інших подібних видань?

Насамперед, є специфіка діаспорських книг – абсолютна більшість видань мають енциклопедичний характер – тут досить детально перераховано різні заходи, мистецькі чи спортивні одиниці, керівники організації та інші постаті. І це було дуже правильно – кожне таке видання слугує архівом організації.

Я робив дещо інше видання, вважаючи, що сьогодні ми можемо різні документи виставляти як електронний архів, тому ця книга мала б радше зачепити найважливіші сторінки історії і загально їх передати. Такий приклад – десь на початку 1960-х СУМ в Америці налічував близько 80 культурно-мистецьких одиниць. З них приблизно 25 це були музичні ансамблі й оркестри. На двох сторінках відповідного розділу ми вміщуємо світлини 17 оркестрів – від капель бандуристів з Детройту та Нью-Йорку до дутих оркестр з Джерзі Ситі, Клівленда, Детройта, Чікаго і ряду ансамблів з різних інших осередків. Тобто десь з 25 ансамблів ми вмістили фото 17-ти. Чи це повна інформація? Очевидно, що «ні», бо всіх не вмістили. Але чи цього достатньо щоб Ви мали уяву про музичні колективи? – як на мене – «так».

Які зміни відбулися в організації за ці 65 років? Як організація розвивалась на початку і зараз?

(Video) Спілка Української Мооді в Америці: фрагменти

Мені було б важко судити про сучасність, бо історія потребує певної відстані, з якої можна оцінювати процеси. Але загально, очевидно, що СУМ еволюціонував. Я часто чув зауваги сучасників, які дивлячись на фото 1950-х дивувалися, що це зрілі дорослі чоловіки, а не юнацтво. Отже, нам притаманно сприймати СУМ крізь призму сучасності, а насправді організація була інша, вона тривало розвивалася. Скажімо в Німеччині в 1940-х СУМ сприймали мало не як бойову одиницю, які готувалися зі зброєю боротися за Україну. На початку 1950-х в Америці сумівці творили таку собі суспільно-політичну організацію, де навіть не було референта для юнацтва. Але з’являлися діти, мала вплив ідея започаткована в Німеччині щодо виховництва й так почалися табори, юнацькі клітини, з 1960-го року Злети, і так організація йшла далі.

Очевидними є демографічні чинники – зміни поколінь, і це теж надзвичайно цікаве. Часто ми говоримо про перше покоління, таких собі Атлантів, на яких тримався цілий український світ в еміграції, але для мене не менш цікаве є друге покоління – народжені в еміграції, не бачили України до зрілого віку (а часом й досі ні разу не були), але надзвичайно «українське покоління». Теж феноменальне. Третє покоління, моїх ровесників мені уже складно оцінити, бо важко їх уявити як окрему генерацію, бо менше їх знаю, хоча й тут є багато цікавих осіб. І ці процеси досі тривають – наприклад, влиття новоприбулих українців – це дуже віхове явище, але воно буде ще цікавіше, коли діти виховані в СУМі почнуть приводити своїх дітей і це вже починається.

Що ми втратили, що здобули? Чи можна по цьому виданню говорити про успішність організації?

Організація існує в Америці 65 років – це найбільший результат. Судячи з сучасних процесів, можна сміло уявити 75-літній чи більший ювілей. Організація випрацювала цікаву й унікальну методу і зараз важливо, щоб після «історичного проекту» почався серйозний науковий аналіз виховної системи.

Подібні проекти потрібні, щоб ввести СУМ в «історичний контекст». Наприклад, коли вперше показали аудиторії чорнову версію фільм «СУМ в Америці: Фрагменти», то мені писали, що в багатьох сльози стояли в очах. В чім тут справа? – просто кілька поколінь працюють й творять СУМ і не роблять з цього якоїсь реклами. Просто працюють. А тут випала нагода побачити себе, своїх батьків, дітей з екрану – побачити збоку. І це вводить Вас в історичну проекцію, Ви бачите, що це не просто молодіжна організація, а щось більше. Як сказала мені одна жінка, яка влилася в СУМ: «Мені на Оселі сеньйори часто розказували, як вони тут працювали й розбудовували, але це не дивувало. А коли побачила це у фільмі, це дало інший погляд, інший масштаб оцінки того, що тут відбувається».

Чи можна по цьому виданню побачити напрямки, за якими організація повинна/ може рухатись далі.

(Video) Neuschwanstein Castle Germany | Cinderella Castle | Learning Audibles

Не думаю. Для цього слід робити великий організаційний та виховний моніторинг, оцінювати СУМ також в контексті того, що подібного робиться в діаспорі чи Україні. Наприклад я двічі був на Злетах Юнацтва і для Вас це традиційні Злети, яким уже 55 років. Натомість, я побачив змаг, який вважаю унікальний через те, що є напевно найбільшим в світі українським подібним змагом – ні в Україні, ні в діаспорі такого немає. Є щось подібне – наприклад, пластова «Орликіада», яка започаткована трішки пізніше, ніж наші Злети, але вона не містить розмаїття спортових змагів. А Злети – це мистецький, інтелектуальний та спортовий змаг. В останні роки участь беруть близько 500 юнацтва, наприклад, минулого року було 147 категорій змагань. Це унікальний феномен, але щоб його оцінити, слід «вийти поза СУМ» і подивитися, що інші роблять, і чим ми різнимося.

Які подальші плани?

Наш проект ми завершили. Якщо питання про рекомендації, то я б дві речі пропонував: зробити інтерактивний тест на знання історії, який був би розміщений на сайті для всіх охочих; створити інтернет-архів, де найцікавіші документи, відзнаки можна було розміщувати для тих, хто хоче пізнати свою історію. Хто зна, може є сенс наприклад на наступний рік в конкурс знання на Злет включити тему 65 років СУМ в Америці? Книга з історії вже є.

Дуже дякую за розмову.

(В інтерв’ю був збережений індивідуальний стиль автора)

Розмову записав Віктор Курилик

(Video) Dan Buettner: How to live to be 100+

СУМ В АМЕРИЦІ: 65 – ЛІТНЯ ІСТОРІЯ До 65-ліття Cпілки Української Молоді в Америці (далі СУМ) готується спеціальне видання, яке має назву “СУМ В АМЕРИЦІ: 65-літня історія”. Зараз книга знаходиться у…

СУМ В АМЕРИЦІ: 65 – ЛІТНЯ ІСТОРІЯ До 65-ліття Cпілки Української Молоді в Америці (далі СУМ) готується спеціальне видання, яке має назву “СУМ В АМЕРИЦІ: 65-літня історія”.. : Щоб написати книгу з історією, треба мати хоча б одну річ – матеріали.. Це мало б показати, що є в нас в архівах, а також чи можливо з цього щось зробити.. Тобто в мене була уява та розуміння історії СУМу в Америці, адже я уже і книгу видавав й кілька статей робив, а також писав дипломну роботу в університеті з історії СУМу в діаспорі.. : Який формат видання.. Тобто десь з 25 ансамблів ми вмістили фото 17-ти.. – очевидно, що «ні», бо всіх не вмістили.. – як на мене – «так».. : Які зміни відбулися в організації за ці 65 років?. На початку 1950-х в Америці сумівці творили таку собі суспільно-політичну організацію, де навіть не було референта для юнацтва.. Чи можна по цьому виданню говорити про успішність організації?. Наприклад я двічі був на Злетах Юнацтва і для Вас це традиційні Злети, яким уже 55 років.. Книга з історії вже.

До 65-ліття Cпілки Української Молоді в Америці готується спеціальне видання, яке має назву “СУМ В АМЕРИЦІ: 65-літня історія”. Книга буде презентована 25 жовтня на XVII Крайовому З’їзді. Мені випала нагода поспілкуватися з автором цього унікального видання – Святославом ЛИПОВЕЦЬКИМ, і...

Це мало б показати, що є в нас в архівах, а також чи можливо з цього щось зробити.. – Який формат видання.. Тобто десь з 25 ансамблів ми вмістили фото 17-ти.. Очевидно, що «ні», бо всіх не вмістили.. – як на мене – «так».. А тут випала нагода побачити себе, своїх батьків, дітей з екрану – побачити збоку.. Наприклад я двічі був на Злетах Юнацтва і для Вас це традиційні Злети, яким уже 55 років.. Книга з історії вже є.

До Ювілею Cпілки Української Молоді в Америці підготовано спеціальне видання “СУМ В АМЕРИЦІ: 65-літня історія”. Автором цієї унікальної книги є СУМівцеь з України Святослав Липовецький.

Книгу презентують 25 жовтня на XVII Крайовому З’їзді СУМ в Америці, а інтерв’ю з відомим дослідником і публіцистом, істориком з Тернополя др.Святославом, яке він дав для Інтернет-видання «Націоналістичний портал» пропонуємо Вашій увазі.. Тоді я звернувся до різних Крайових Управ з допомогою в матеріалах написання книги про світовий СУМ, яку я готував на травень 2011 року на Конгрес в Палатайні.. Це мало б показати, що є в нас в архівах, а також чи можливо з цього щось зробити.. Були також поїздки на семінар виховників чи табори ООЧСУ і в цих випадках я теж мав доступ до людей та архівів, відтак нам вдалося перевести в цифровий формат понад 30,000 файлів документів та фотографій.. Тобто в мене була уява та розуміння історії СУМу в Америці, адже я уже і книгу видавав й кілька статей робив, а також писав дипломну роботу в університеті з історії СУМу в діаспорі.. Але тут ми відкрили багато деталей – наприклад, 5 сторінок ми даємо лише, щоб показати в деталях, як змінювався однострій, а в Америці таких змін було 5.. Скажімо, я знаю чоловіка, який загально активний у СУМі, потім я читаю про нього у спорті, в музиці, в організації різних заходів і навіть як аранжера балів дебютанток.. Часто ми говоримо про перше покоління, таких собі Атлантів, на яких тримався цілий український світ в еміграції, але для мене не менш цікаве є друге покоління – народжені в еміграції, не бачили України до зрілого віку (а часом й досі ні разу не були), але надзвичайно «українське покоління».. Наприклад, коли вперше показали аудиторії чорнову версію фільм «СУМ в Америці: Фрагменти», то мені писали, що в багатьох сльози стояли в очах.. І це вводить Вас в історичну проекцію, Ви бачите, що це не просто молодіжна організація, а щось більше.. Як сказала мені одна жінка, яка влилася в СУМ: «Мені на Оселі сеньйори часто розказували, як вони тут працювали й розбудовували, але це не дивувало.. Для цього слід робити великий організаційний та виховний моніторинг, оцінювати СУМ також в контексті того, що подібного робиться в діаспорі чи Україні.. Натомість, я побачив змаг, який вважаю унікальний через те, що є напевно найбільшим в світі українським подібним змагом – ні в Україні, ні в діаспорі такого немає.. Хто зна, може є сенс наприклад на наступний рік в конкурс знання на Злет включити тему 65 років СУМ в Америці?

Тривожні фотографії з ганебної історії Америки блекфас-менстрельси.

Нью-Йоркська публічна бібліотека 3 з 40Актор на ім'я Міллс Томпсон одягається у стереотипного "дикуна" у комплекті з булавою та кісткою через ніс.. Wikimedia Commons 16 з 40 Виконавці Мінстреля Джон Квін та Вільям Х. Вест у чорному обличчі, одягнені як чоловік та його дружина.. TCS 1.935, Колекція Гарвардського театру / Гарвардський університет 30 із 40 На нерухомому знімку з фільму Отто Ройтера зображені чоловіки в чорному обличчі, які намагаються зв'язати білого чоловіка.. - Публічна бібліотека Нью-Йорка, 35 із 40, Міністри у чорному обличчі виходили з будь-якої нагоди - навіть для цілком чорної юрби на відкритті цієї будівлі лицарів Колумба.. Ці закони були названі на честь повторюваного персонажа, якого грав білий чоловік у чорному обличчі, який вчинив дурня - і який, у свідомості Білої Америки, втілив природу чорношкірих людей.

«Місяць гордості» має багату історію, яка виходить за рамки заворушень у Стоунвуолі, які стимулювали рух за права геїв.

Серед літніх представників квір -спільноти існує гнійна культура страху, що нове покоління квір -молоді забуло, що таке Прайд.. Відродилася культура німецької дискримінації проти геїв.. Лише після Другої світової війни геї та чоловіки знову відчули таке ж почуття спільності та видимості, коли війна привела багато молодих людей до великих міст.. Хто розпочав заворушення в Стоунвуолі?. І трохи більше десяти років потому президент Барак Обама назвав його «місяцем гордості за геїв, лесбіянок, бісексуалів та трансгендерів», щоб зробити його більш інклюзивним.. Активісти закликають, щоб для того, щоб «Прайд» дійсно став святом для всіх ЛГБТ+ людей, квір -спільнота повинна звернути увагу на перехресність.. Найбільш примітно, що у Великобританії було кілька дебатів про те, чи слід дітям, які ідентифікуються як трансгендери, призначати блокатори статевого дозрівання.. Джерело зображення: www.bbc.co.uk Не тільки останні події Pride були піддані критиці за те, що вони втратили дух руху за права геїв 1970 -х років і за те, що він нібито лише захищав певних представників квір -спільноти, але нещодавно Pride Moth критикували за надто комерціалізацію.. Джерело зображення: www.vice.com Місяць гордості важливий, оскільки він значною мірою змінив ставлення Заходу до гомосексуалізму не тільки в Європі та Америці, а й у всьому світі.. Джерело зображення: www.lgbtspeaker.org

⭐⭐⭐⭐⭐ Під Латинською Америкою (ісп. America Latina) розуміють загальну назву країн, розміщених у

Пограбування колоній, перетворення їх на сировинний придаток, нещадна експлуатація місцевого населення, політичні та культурні обмеження супроводжували всю історію Нового світу періоду колоніалізму.. Однак, щоб збільшити вивезення з колоній дорогоцінних металів та тропічних продуктів, метрополії вкладали значні кошти у розвиток колоній.. Місцева буржуазія і великі землевласники – латифундисти – повсюдно в Латинській Америці очолювали боротьбу за незалежність.. Зручний момент настав наприкінці XVIII – на початку XIX ст., коли метрополії були втягнутими в європейські революції.. Очолив боротьбу С. Болівар.. У лютому 1819 р. Національний конгрес проголосив незалежність Венесуели і в серпні наступного року ухвалив конституцію, в якій декларувалися широкі громадянські права і свободи.. Влітку 1819 р. армія Болівара завдала поразки іспанцям у битві на р. Бояке і вступила до столиці Нової Гранади – м. Боготи.. Визвольна боротьба охопила і південь континенту.. На початку 1818 р. було проголошено незалежність Чилі.. На початку 1820 р. експедиційні війська Чилі визволили від іспанців південну частину Перу і швидко просувалися до перуанської столиці Ліми.. Проти нього виступила креольська знать на чолі з президентом Toppe Тагле, яка боялася, що визволення Перу від іспанців за допомогою С. Болівара приведе до об’єднання з Колумбією, а тому почала підготовку до антидержавного перевороту.. В серпні було проголошено його незалежність.. Нова держава на честь С. Болівара отримала назву Болівія.. Отже, у 1826 р. розгромом і вигнанням іспанських колонізаторів завершилася тривала визвольна війна народів Латинської Америки.

Побачивши по телевізору доньку Валентини Підвербної, жінка, яка зберігала в київській клініці яйцеклітину, помітила, що дівчинка дуже на неї схожа

Як на те, що відбувається, реагує сама Валентина Підвербна, ім'я якої за останні десять років і без того часто потрапляло у скандали?. З позову, який є у відкритому доступі, дізнаємося наступне: позивачка стверджує, що нічого не знала про Підвербну та її дочку доти, доки випадково не побачила дівчинку в одному телесюжеті.. Після того як кілька років тому у пресі з'явилися повідомлення про те, що її донька нібито жебракує, Підвербна образилася на ЗМІ.. «ФАКТИ» неодноразово писали про найстарішу маму в Україні. В інтерв'ю «ФАКТАМ» Підвербна розповіла, що на процедуру ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) її спонукав страх перед самотністю.. В одній з газет вона натрапила на статтю про досягнення медицини, які дозволяють жінці з таким захворюванням, як у неї, стати матір'ю.. Жінку обурили показані в ефірі коментарі її сусідів, які розповіли, що часто бачать дівчинку брудною та неохайною, що літня мама забороняє їй спілкуватися з іншими дітьми і, виховуючи доньку, не обирає виразів.. А маленька Анна-Марія додала, що не хоче ні з ким дружити, «бо мама сказала, що тоді доведеться пити і курити».. Фінальним акордом стала розповідь сусіда, який побував одного разу в її квартирі і був шокований жахливим брудом, спертим повітрям і фекаліями у раковині (літня мама, за його словами, забороняла доньці ходити на унітаз, бо «там багато мікробів»).. У 2016 році Валентина з донькою, якій було вже п'ять років, брола участь у програмі «Один за всіх» на телеканалі СТБ. З того часу — жодного спілкування з журналістами.. — Навіть якщо у справі буде проведено генетичну експертизу і вона встановить спорідненість дівчинки та позивачки, позивачці ще потрібно буде підтвердити підстави, на яких у клініці зберігалися її яйцеклітини.. Через великий попит на такі послуги та нестачу кваліфікованих спеціалістів клініки переповнені, у лікарів дуже щільний графік прийому, процедури одна за одною… При такому конвеєрі та навантаженні складно забезпечити належний контроль, не кажучи вже про економію на спеціальному обладнанні із системами подвійного зчитування та повторної перевірки даних.. — Тобто звертаючись до клініки, жінка, яка бажає заморозити свої яйцеклітини, не може бути впевнена в тому, що їх помилково не підсадять комусь іншому?. На жаль, держконтроль у цій сфері у нас практично відсутній, і це теж впливає на якість послуг, що надаються клініками.

«Наука займає в системі культури основне значення, як її теоретична база, сума досвіду та джерело натхнення» Омелян Пріцак Омелян Пріцак (19

Цей факт Омелян Пріцак із гордістю проніс через усе життя.. Його слова: «Батько віддав життя за Україну, а я маю жити задля України» стали його творчою життєвою програмою, провідною зіркою в усіх його інтелектуальних та організаційних змаганнях.. Роки навчання у Львівському університеті (1936 — 1940), спілкування з такими славетними істориками, дійсними членами Наукового товариства імені Шевченка як Мирон Кордуба, Іван Крип’якевич, знайомство й дуже щирі, хоча й недовготривалі, дискусії з Агатангелом Кримським і, безперечно, опрацювання багатотомної «Історії України-Руси» Михайла Грушевського, сформували з нього перспективного ученого, історика-патріота.. Власне цей статус і дав йому можливість здійснити свою заповітну мрію — створити та ввести україністику як окрему науку в світову гуманітаристику.. Насправді це була «хресна дорога» талановитого ученого-концептуаліста, філософа історії, неперевершеного поліглота-сходознавця (знав понад 60 мов та діалектів) задля повернення України в лоно світової історії, науки, культури, яка, по суті, тривала усе його свідоме життя.. Другу половину свого багатогранного творчого життя (від початку 60-х років минулого століття) учений присвятив організаційним проблемам становлення й інтеграції української гуманітарної фундаментальної науки в світову гуманітаристику, плеканню молодої генерації учених-українознавців світового рівня.. Це воістину «гарвардське чудо» стало моделлю розбудови академічної української науки й освіти за межами України.. Базовими структурами Українського наукового центру стали три українські кафедри з націєтворчих дисциплін: кафедра історії України імені Михайла Грушевського (історія як пам’ять народу), кафедра української мови імені Олександра Потебні (мова як код нації), кафедра української літератури імені Дмитра Чижевського (як мистецький вияв мови), завданням яких було «продукувати молодих талановитих дослідників, які сполучали б досвід західного світу зі здобутками української науки».. Омелян Пріцак був істориком-державником, який глибоко розумів значення науки і культури для цивілізаційного розвитку держави.

Videos

1. Jared Diamond: How societies can grow old better
(TED)
2. Why we make bad decisions | Dan Gilbert
(TED)
3. 75-летний дед пришел в автосалон и хотел сесть в дорогую тачку. Но его выгнали, а когда он вернулся.
(Истории Из Шкатулки)
4. Природний рух населення
(Роман Пугач)
5. USMC AV-8B Harrier II survives further fleet retirements in its twilight years
(OFF TRACK PLACES - Military Aircraft)
6. Stress, Portrait of a Killer - Full Documentary (2008)
(interface)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Nicola Considine CPA

Last Updated: 08/28/2022

Views: 5643

Rating: 4.9 / 5 (49 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nicola Considine CPA

Birthday: 1993-02-26

Address: 3809 Clinton Inlet, East Aleisha, UT 46318-2392

Phone: +2681424145499

Job: Government Technician

Hobby: Calligraphy, Lego building, Worldbuilding, Shooting, Bird watching, Shopping, Cooking

Introduction: My name is Nicola Considine CPA, I am a determined, witty, powerful, brainy, open, smiling, proud person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.